A+A++

Archiwum aktualności

Z wielkim smutkiem żegnamy naszego wieloletniego nauczyciela i superwizora - Andrzeja Wiśniewskiego.Kampania Stop FAS, 2016 r.

Informujemy, że Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży przystąpił do realizacji Kampanii Stop FAS.  Obejrzyj Spot "Ciąża - zero alkoholu"

Piknik Edukacyjny, Park im. R. Reagana, wejście od ul. Piastowskiej, już 16 lipca br. (sobota)

Zapraszamy na Piknik edukacyjny, który odbędzie się w Parku im. R.Reagana, wejście od ul. Piastowskiej już 16 lipca br.(sobota). Na atrakcje, jakie przygotowaliśmy składają się, m.in. zabawy, pokazy filmów, gry zespołowe, strategiczne i zręcznościowe, pokazy iluzjonistyczne i wiele, wiele innych atrakcji - wszystko po to, aby w konwencji zabawy i letniego, leniwego wypoczynku uczyć mądrego korzystania z dobrodziejstw komputerów, tabletów, sieci - pokazywać jednocześnie, jak ustrzec się zagrożeń. Zabawy przeznaczone są dla dorosłych i dzieci. Liczymy na udział dzieci z rodzicami lub zorganizowanych grup, np. spędzających czas w trakcie "wczasów w mieście". Projekt przygotował zespół Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Sobótkowe Święto Jaśkowej Doliny organizowane przez Radę Dzielnicy Wrzeszcz Górny, 25 czerwca 2016 r. (sobota) godz. 9.30-14.00, Teatr Leśny, ul Jaśkowa Dolina 45więcej informacji - plan dyżurów

Kampania edukacyjno-promocyjna „Bądź rozważny. Nie daj się oszukać”, 1-22 luty 2016 r.


Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku rozpoczął realizację Gdańskiego Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych. Celem programu jest szerzenie wiedzy ekonomicznej z zakresu zarządzania zadłużeniami, podnoszenie świadomości prawnej oraz wypromowanie odpowiedzialnej postawy przy korzystaniu z powszechnie dostępnych usług finansowych i dysponowaniu domowym budżetem.

"JĘZYK MIŁOŚCI – O KOMUNIKACJI W MAŁŻEŃSTWIE"

W ramach inicjatywy „Tydzień Małżeństwa”, organizowanej przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich, w której partnerem jest GOPP, przygotowaliśmy dla Państwa warsztat dla par:
„On nigdy mnie nie słucha…”
„Ona znowu się czepia…”,

Jak często masz takie myśli? Bliskie relacje są ważne i piękne, ale mogą być bardzo trudne. Proponujemy, byście zatrzymali się na chwilę i przyjrzeli temu, w jaki sposób porozumiewacie się ze sobą – co Wam pomaga, a co powoli staje się nie do zniesienia… Warsztat będzie okazją do wypróbowania różnych sposobów komunikacji.
Zobacz, jakiego języka miłości jeszcze nie znasz…
MIEJSCE: Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej Dla Dzieci i Młodzieży
(ul. Racławicka 17, wejście od ul. Kościuszki). TERMIN: 07. 02. 2016 r., godz. 10:00-12:00
ZGŁOSZENIA: telefonicznie pod nr: (58) 347 89 30
PROWADZENIE:
Grażyna Brzezińska – psycholog, ukończyła szkolenia z zakresu terapii par i małżeństw oraz mediacji rodzinnych, obecnie w trakcie kursu psychoterapeutycznego. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje prowadzenie konsultacji psychologicznych, interwencji kryzysowej, psychoterapii, a także szkoleń i warsztatów grupowych oraz zajęć psychoedukacyjnych.
Joanna Kiedrowicz – psycholog. ukończyła szkolenie z psychotraumatologii specjalistycznej, obecnie w trakcie studium psychoterapii integratywnej prowadzonego przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Prowadzi konsultacje oraz psychoterapię dorosłych i młodzieży. Jest także doradcą rodzinnym, pracuje z narzeczonymi i małżeństwami w poradni rodzinnej, współprowadzi rekolekcje kierowane do par.
Więcej o wydarzeniach w ramach projektu Tydzień Małżeństwa na: www.tydzienmalzenstwa.pl

Życzenia

„16 dni przeciw przemocy – Samotność dziecka w centrum uwagi”


We wtorek 24 listopada gdański Zespół Interdyscyplinarny rozpoczął drugą edycję kampanii edukacyjno-informacyjnej pt. „16 Dni Przeciw Przemocy – Samotność dziecka w centrum uwagi”. W tym roku tematem przewodnim jest ochrona dzieci, których rodzice pozostają w stanie „okołorozwodowej wojny” co skutkować może zaniedbaniem potrzeb dziecka, zniszczeniem poczucia bezpieczeństwa, narażaniem go na sytuacje przemocy fizycznej i emocjonalnej. Kampania zakończy się 6 grudnia.
Kampania jest ściśle powiązana z VII Ogólnopolską Konferencją Naukową organizowaną przez Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży „Różnice (nie) do pogodzenia? O kryzysie w związku”.- więcej informacji o kampanii na stronie Urzędu Miasta Gdańska

Przeczytaj także artykuł: "Dziecko w sytuacji okołorozwodowej. Rozwód rodziców, a przemoc wobec dzieci."

VII Ogólnopolska konferencja Naukowa z cyklu "Teoria i praktyka terapeutyczna" pt. "Różnice (nie) do pogodzenia? O kryzysie w związku.", 4-5 grudna 2015r., Wydział Nauk Społecznych UG

Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży w imieniu Prezydenta Miasta Gdańska – Pawła Adamowicza, wraz z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Fundacją Psychologiczną zapraszają do uczestnictwa w: VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowejz cyklu: teoria i praktyka terapeutyczna pod tytułem: "RÓŻNICE (NIE) DO POGODZENIA? O KRYZYSIE W ZWIĄZKU"
Konferencja „Różnice (nie) do pogodzenia? O konflikcie w związku” jest elementem Kampanii Społecznej DOM (Dziecko-Ojciec-Matka, której celem jest zwrócenie uwagi na jakość relacji w rodzinie i pokazanie ich znaczenia dla dziecka i rodziców.
Wraz z zaproszonymi autorytetami będziemy poddawać refleksji i dzielić się doświadczeniem na temat wspierania rodziny, którą dosięgnął kryzys. Chcemy rozmawiać o tym, że kryzys czy konflikt w parze jest naturalnym stanem i nie musi prowadzić do wojny, więcej - może umożliwiać rozwój związku. W jaki sposób pielęgnować relacje w rodzinie w obliczu pojawiających się trudności oraz jak można sobie radzić z kryzysami i czym one są dla dziecka? Spróbujemy również odnieść się do powszechnego zjawiska rozwodów i związanych z tym problemów okołorozwodowych w rodzinie. Dobry, czy zły rozwód - od czego to zależy? Rozwód - komu i kiedy może pomóc, a komu i kiedy może zaszkodzić? Dlaczego dziecku niezbędna jest więź z obydwojgiem rodziców i do czego potrzebuje obcowania z wzajemną relacją rodziców? Co dalej z rodziną, w której dochodzi do rozwodu? Czy można rozstać się, nie niszcząc wszystkiego?
Gdańsk, 4-5.12.2015., ul. Bażyńskiego 4, budynek Wydziału Nauk Społecznych UG
więcej informacji

Informujemy, że trwa nabór do długoterminowej grupy terapeutycznej dla młodzieży.

Dla kogo? Oferta skierowana jest do młodzieży w wieku 15-19 lat, zamieszkałej lub uczącej się w Gdańsku. Zapraszamy osoby, które doświadczają trudności w relacjach interpersonalnych; z trudem adaptują się do nowych sytuacji; doświadczają silnego lęku; przeżywają problemy, z którymi nie potrafią sobie same poradzić; chcą lepiej rozumieć siebie i rozwinąć swój potencjał. więcej informacji

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Ojca, Teatr Leśny, 20 czerwca 2015r. w godz. 10.00-13.30

Gdański Ośrodek Pomocy Psychologiczne dla Dzieci i Młodzieży w imieniu Prezydenta Miasta Gdańska zaprasza na coroczny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Ojca, który odbędzie się 20 czerwca 2015 r. w Teatrze Leśnym ul. Jaśkowa Dolina 45 Gdańsk - Wrzeszcz w godz. od 10.00 do 13.30. Organizatorzy przygotowali ciekawą ofertę dla dzieci i ich rodziców, w ramach której uczestnicy będą mogli wziąć udział w ciekawych konkursach. Dzieci zapraszamy na warsztaty. Na kolorowym stanowisku EduParku będzie można rodzinnie eksperymentować. Sprawdzimy czy można zrobić gęstą chmurę w butelce ale spokojnie, nie będzie z niej padać, przeprowadzimy śledztwo w sprawie pocisku, który utknie w kolumnie gęstości a wszyscy fani mocnych wrażeń będą mogli zrobić własną mini wyrzutnię. Zapraszamy na warsztaty plastyczne. Chętni będą mogli własnoręcznie wykonać rysunek na płóciennej torbie i pomalować buzię. Będzie można również sprawdzić swoje kulinarne umiejętności. Przewidziano pokazy dziecięcych i młodzieżowych zespołów z Pałacu Młodzieży: "Mirage", "Kolorowe Groszki", "FLY", "The Smile", taneczne występy dzieci z Klubu Młodego Wrzeszczaka oraz zespołu tanecznego z Klubu Winda. Liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Festyn będzie także okazją do poznania warsztatu pracy policjanta, strażnika miejskiego i strażaka. Tatusiowie, którzy wykażą się szczególnymi umiejętnościami w rodzinnych konkursach, będą mogli zdobyć koszulkę z napisem „Być Ojcem”. Na zakończenie zapraszamy wszystkich do obejrzenia spektaklu w wykonaniu Teatru Qfer pt.:„Ranczo Brudnego Gary’ego.”


Festyn jest organizowany przez GOPP w ramach corocznej Kampanii Społecznej promującej pomyślne rodzicielstwo DOM – Dziecko, Ojciec, Matka. Finansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych 2015 r.

Patronat medialny: Radio Plus
Partnerzy wydarzenia: Winda, EduPark, EneDueRabe, Fundacja Psychologiczna, Fundackja Plaster, Pałac Młodzieży, Straż Miejska, Policja, Straż PożarnaNowoczesna Konferencja dla Rodziców "Kłócą się mama i tata – co na to reszta ich świata?", 16.05.2015r., Gdański Park Naukowo-Technologiczny

W tym roku chcemy rozmawiać o tym, że kryzys czy konflikt w parze jest naturalnym stanem i nie musi prowadzić do wojny, więcej - może umożliwiać rozwój związku. Będziemy także przyglądać się konfliktowi rodziców, który jest widziany "oczami" dziecka. Do dyskusji zaprosiliśmy: dr Annę Jarmołowską, Joannę Trzaskę i Jakuba Jabłońskiego. Dyskusję ze specjalistami poprowadzi dziennikarka Iwona Demska.
PROGRAM DLA RODZICÓW-więcej
9.00 - 10.00 Rejestracja rodziców i dzieci
10.00 - 10.10 Powitanie uczestników
10.10 - 12.10 Czytanie książki Gro Dahle „Wojna" wydawnictwo EneDueRabe. To historia o dziewczynce, która zna wojnę z wiadomości, mieszka w bezpiecznym kraju, jednak pewnego dnia wojna "wprowadza się" do jej domu, nie ta wojna z TV ale wojna Mamy i Taty. Dziewczynka zaczyna żyć pomiędzy dwoma domami, pośrodku, na walizkach i stara się przetrwać wojnę, która jak każda wojna ma swoje ofiary i swoich uchodźców...Dyskusja panelowa z udziałem specjalistów: dr Anny Jarmołowskiej, psychoterapeutów Joanny Trzaski i Jakuba Jabłońskiego oraz pytania od uczestników konferencji do zaproszonych gości:
Najczęstsze przyczyny kryzysów w parze wynikające z cyklu życia rodziny.
Konflikty w parze – kiedy stają się szansą dla rozwoju, a kiedy prowadzą do wojny?
Czym jest dla dziecka wojna między rodzicami?
Kiedy rodzice decydują się na rozstanie - dobry/zły rozwód.
W tym czasie dzieci biorą udział w zajęciach warsztatowych: dwie grupy w EduParku i jedna grupa w EduPrzedszkolu PROGRAM DLA DZIECI-więcej
12.10 - 12.40 Przerwa dla rodziców i dzieci - poczęstunek
12.40 – 14.40 Warsztaty dla rodzicówWARSZTATY-więcej
Zajęcia warsztatowe dla dzieci prowadzone przez EneDueRabe – dwie grupy PROGRAM DLA DZIECI-więcej
Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, EduPark, Niepubliczne Edu-Przedszkole przy Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym
Partnerzy: Wydawnictwo EneDueRabe, Fundacja Psychologiczna, EduPrzedszkole REGULAMIN
PLAKAT
Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na facebooku


Wiek dorastania- jak pomóc nastolatkowi przetrwać go i samemu nie zwariować…?

Jeżeli okres dorastania Waszego dziecka jest dla Was trudny i czujecie, że potrzebne jest Wam wsparcie - te zajęcia są dla Was. Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w wieku 13- 16 lat, którzy chcieliby poszerzyć swoje kompetencje rodzicielskie do udziału w SZKOLE UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH DLA RODZICÓW NASTOLATKÓW
Zapraszamy do udziału w 12 cotygodniowych spotkaniach więcej informacji


Grupa wsparcia dla rodzin zastępczych zawodowych

GOPP kontynuuje współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku w ramach prowadzenia grupy wsparcia dla zawodowych rodzin zastępczych. W tym roku spotkania będą się odbywały cyklicznie przez cały rok - jeden raz w miesiącu. Grupa będzie miała charakter otwarty. Pierwsze spotkanie grupy już w styczniu! Chętnych prosimy o kontakt z psychologami GOPP: Agatą Markowską lub Martą Orańską tel. 58 341 89 30czytaj więcej


Życzenia

Podziękowania

Składamy serdeczne podziękowania Współorganizatorom, Patronom, Partnerom oraz Studentom Psychologii zaangażowanym w organizaję VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu "Teoria i praktyka terapeutyczna" pt. „Zanim zaśnie rozum i zaniknie pasja - co rozwija, co wypala terapeutę?”. Dziękujemy także Wykładowcom, Zaproszonym Gościom oraz Uczestnikom, że mimo trudności pogodowych tak licznie przybyli do Gdańsku aby dzielić się swoimi doświadczeniami, gorąco dyskutować i wspólnie się zastanawiać nad kondycją zawodu terapeuty.

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu: Teoria i praktyka terapeutyczna pt. „Zanim zaśnie rozum i zaniknie pasja – co rozwija, co wypala terapeutę?” - 05.12.2014r.- 06.12.2014r.

Możemy już przedstawić Państwu stronę internetową VI Ogólnopolskiej Konferencji "Zanim zaśnie rozum i zaniknie pasja - co rozwija, co wypala terapeutę". Tym samym RUSZYŁY ZAPISY. Jednocześnie informujemy, że opłat za udział w Konferencji nie ponoszą osoby zatrudnione w instytucjach, które są realizatorami Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gdańsku przyjętego na rok 2014 (instytucje wymienione w zał. nr 1 i nr 2 Regulaminu) organizatorzy, współorganizatorzy konferencji oraz zaproszeni goście honorowi. Liczba miejsc bezpłatnych jest ograniczona. O bezpłatnym udziale decyduje kolejność zgłoszenia. Więcej informacji i zapisy...

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Ojca - 15.06.2014r.


REGULAMIN

Życzenia Wielkanocne

Nowoczesna Konferencja dla Rodziców "Strach dziecka wielkie oczy ma..."

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, EduPark Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, wydawnictwo EneDueRabe zapraszają do wzięcia udziału w Nowoczesnej Konferencji dla Rodziców pt.: „Strach dziecka wielkie oczy ma…”, która odbędzie się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym ul. Trzy Lipy 3, dnia 05.04.2013 (sobota) w godz. 10:00-14:30. Organizatorzy zapraszają na projekcję filmu „Zły Pan”, który będzie punktem wyjścia do dyskusji ze specjalistami oraz psychologiczne warsztaty dla rodziców. W czasie kiedy rodzice będą zajęci, dzieci będą mogły wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych, nieodpłatnych warsztatach, które poprowadzi wydawnictwo EneDueRabe oraz EduPark. Dla dzieci organizatorzy przewidzieli również poczęstunek. Nowoczesną Konferencję dla Rodziców kierujemy nie tylko do tych, którzy mają już dzieci, ale też do osób, które dopiero zamierzają zostać rodzicami. Projekcja filmu „Zły Pan” to próba pokazania jak wygląda świat oczami dziecka – jak to, co rodzicom czasem może wydawać się błahe i oczywiste, w oczach dziecka może być niezrozumiałe, przerażające i przybierać rozmiary ogromnego strachu i niepokoju. Do dyskusji po filmie, zapraszamy wszystkich uczestników ale udział w niej wezmą również specjaliści: psychiatra, psychologowie, psychoterapeuci. Zaprosiliśmy dr Anitę Sumiłę – psychiatrę dzieci i młodzieży, Grażynę Lewko – psychotraumatologa, psychoanalityka dziecięcego, Aleksandrę Bachórz – psychoterapeutę rodzinnego oraz psychologa Marka Hojczyka. W dyskusji ze specjalistami będziemy próbowali przyjrzeć się temu jaki obraz siebie, rodziców i świata nosi w sobie dziecko, które zetknęło się z kryzysem w rodzinie, czego dziecko uczy się w oparciu o doświadczenia z relacji z rodzicami i rodzeństwem, jak te doświadczenia „pracują w dziecku”. Chcemy również mówić o tym, jakie działania korekcyjne i naprawcze mogą podjąć sami rodzice, gdy spotkają się z kryzysem, jak w takich sytuacjach mogą pomóc specjaliści i dlaczego ważna jest współpraca z rodzicami. Do moderowania tak ważnej dyskusji zaprosiliśmy pana Michała Turka, dziennikarza Radia Plus. Po krótkiej przerwie na kawę zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w jednym z trzech psychologicznych warsztatów. Po ich zakończeniu ok. godziny 14:30 rodzice wraz z dziećmi będą mogli nieodpłatnie zwiedzić interaktywną wystawę w EduParku. Chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu prosimy o zgłoszenia pod nr telefonu 58 347 89 30 lub mailowo: sekretariat@raclawicka.gda.pl. W Nowoczesnej Konferencji dla Rodziców mogą wziąć udział mieszkańcy Gdańska, uczestnictwo w wydarzeniu jest nieodpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Do wzięcia udziału w Konferencji upoważnia zaproszenie, które należy odebrać w siedzibie Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, ul. Racławicka 17 lub w EduParku, ul. Trzy Lipy 3.
Każdy z uczestników konferencji otrzyma nieodpłatnie egzemplarz książki Gro Dahle "Zły Pan" Wydawnictwo EneDueRabe.
WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE DLA RODZICÓW /do wyboru/:"Mamo, tato – szukaj mnie!”. Co widać, a czego nie widać w kryzysie. - prowadzenie Aleksandra Bachórz, Lena Kozakowska
Uczestnicy warsztatu będą analizować przykłady sytuacji kryzysowych i różne strategie zajmowania się nimi przez dorosłych oraz wpływ tych strategii na dziecko. W czasie warsztatu rodzice będą badać różne zachowania dzieci w sytuacji kryzysu rodzinnego i na ich podstawie wnioskować o różnych stanach dzieci: myślach, uczuciach i przekonaniach.
"Jaka agresja jest potrzebna w rozwoju dziecka?" - prowadzenie Ilona Sidło, Anna Budzyń Zapraszamy na warsztat podczas którego prześledzimy rozwój agresywności dziecka i jej wpływ na zainteresowanie się światem i innymi…
"Dziedzictwo rodzinne – co i jak przekazujemy naszym dzieciom?” - prowadzenie Beata Łosicka – Zduńczyk, Ewa Olewicz
Podczas warsztatów, na przykładzie historii konkretnej rodziny zaczerpniętej z literatury przedmiotu, będziemy zastanawiać się nad tym jak rodzinne przekazy międzypokoleniowe wpływają na zachowania i przeżycia członków rodziny. Uczestników spotkania zaprosimy do refleksji nad międzypokoleniowymi przekazami w ich rodzinach.
PLAKAT KONFERENCJI
PRELEGENCI
REGULAMIN

Szkoła dla Rodziców
Zapraszamy do wzięcia udziału w nowej edycji "Szkoły dla Rodziców", która rusza dnia 10 kwietnia. Zapraszamy do udziału w 12 cotygodniowych, prowadzzonych przez psychologów zajęciach edukacyjnych, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00.
Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem tel. 58 347-89-30.

Życzenia Wielkanocne

"WIĘZI CZY WIĘZY? PRZEMOC W RODZINIE.”- V Ogólnopolska Konferencja z udziałem gości zagranicznych

Prezydent Miasta Gdańska oraz Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży wraz z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, Fundacją Psychologiczną oraz wydawnictwem EneDueRabe zapraszają do wzięcia udziału w: V Ogólnopolskiej Konferencji z udziałem gości zagranicznych z cyklu „Teoria i praktyka terapeutyczna” WIĘZI CZY WIĘZY? PRZEMOC W RODZINIE. Konferencja poświęcona będzie przemocy w rodzinie: sprawcom, ofiarom dorosłym i dzieciom doświadczającym przemocy domowej. Przyjrzymy się nie tylko psychologii ale również kwestiom prawnym i rozwiązaniom instytucjonalnym. Swoje wystąpienia zaprezentują: dr Cezary Żechowski, prof. Maria Beisert, dr Magdalena Chrzan-Dętkoś, mgr Grażyna Lewko, mgr Leszek Drozdowski, mgr Katarzyna Kurkiewicz, mgr Krzysztof Sarzała. W tym roku gościć będziemy Gro Dahle – autorkę książek dla dzieci, w tym „Włosy mamy”, „Grzeczna”, „Zły człowiek”. Ta ostatnia książka w Norwegii została wydana jako część projektu „Świadek przemocy”(Vitnetilvold) i pełni rolę narzędzia terapeutycznego dla dzieci, które doświadczyły przemocy w domu. Na jej podstawie powstał film, o tym samym tytule. Film ten będzie można obejrzeć podczas grudniowej Konferencji.
Gdańsk, 6-7 grudnia 2013 r.
ul. Bażyńskiego 4
budynek Wydziału Nauk Społecznych UG
Każdy z uczestników Konferencji dostanie nieodpłatny egzemplarz książki „Zły człowiek”.
PLAKAT


PODZIĘKOWANIA

Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży składa serdeczne podziękowania współorganizatorom, partnerom, patronatom za pomoc w organizacji Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Ojca.Festyn Rodzinny z okazji Dnia Ojca, 22 czerwca 2013 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

---

Konferencja popularnonaukowa: "Wystarczająco Dobrzy Rodzice" 08.06.2013

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, EduPark Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, wydawnictwo EneDueRabe zapraszają na wydarzenie rodzinne „Wystarczająco Dobrzy Rodzice”, które odbędzie się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, ul. Trzy Lipy 3 dnia 08.06.2013 (sobota) w godz. 10:00-16:30.
Wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy przyglądać się radościom, trudom i wyzwaniom współczesnego rodzicielstwa. Będziemy rozmawiać o tym, jak wcielać w życie ideę wystarczająco dobrego rodzica i co to oznacza. Pomogą nam w tym zaproszeni goście: psychoterapeutka Joanna Chmarzyńska, para rodziców Małgorzata Brajner i Piotr Białas oraz dziennikarka Iwona Demska. Spróbujemy przybliżyć ideę bycia wystarczająco dobrym rodzicem. 


Życzenia Wielkanocne


Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy Zespół Ośrodka życzy: Miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, Zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Pracy, która pomaga żyć. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

Życzenia Świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy tradycyjne, najszczersze życzenia: Wesołych Świąt i Roku szczęśliwego. Niech obficie obdaruje Nas tym wszystkim, co ma najlepszego!
- Zespół Ośrodka

Podziękowania

Składamy serdeczne podziękowania Współorganizatorom, Patronom, Partnerom oraz Studentom za zaangażowanie włożone w przygotowanie IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Psychoterapia Pary”. Natomiast Wykładowcom, zaproszonym Gościom oraz Uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie, wymianę myśli i doświadczeń z pracy w obszarze relacji oraz współczesnych wyzwań przed jakimi stoi socjologia, psychoterapia i mediacja wobec zachodzących zmian społecznych i kulturowych.


IV KONFERENCJA NAUKOWA "Psychoterapia pary"; 7 grudnia 2012 r.

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz wraz z Gdańskim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, Instytutem Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego i Fundacją Psychologiczną zapraszają do uczestnictwa w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Teoria i praktyka terapeutyczna” pt. "Psychoterapia pary".
Gdańsk, dnia 7 grudnia 2012 r., Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, ul. Bażyńskiego 4.
Gośćmi konferencji będą wybitni specjaliści z zakresu psychoterapii oraz mediacji. W programie znajdą się: wykłady, dyskusje oraz warsztaty dla praktyków. Jednocześnie miło nam poinformować, iż opłaty za udział w Konferencji nie ponoszą osoby zatrudnione w instytucjach, które są realizatorami i partnerami Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gdańsku przyjętego na rok 2012 . Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 


PodziękowaniaSerdecznie dziękujemy wszystkim osobom za pomoc
w organizacji oraz za wspólną zabawę podczas tegorocznego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Ojca, który odbył się 23 czerwca 2012 roku w Teatrze Leśnym w Gdańsku.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Ojca, 23.06.2012


Prezydent Miasta Gdańska wraz z Gdańskim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży zapraszają na doroczny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Ojca.
23 czerwca (sobota) zapraszamy rodziców z dziećmi do Teatru Leśnego w Gdańsku Wrzeszczu ul. Jaśkowa Dolina 45, w godz. 10:00 - 14:00.
W programie przewidziano wiele atrakcji m.in. pokazy iluzjonisty, przedstawienie "Śmieciowisko" Teatru Qfer, pokazy wokalno-taneczne zespołów z Pałacu Młodzieży i Windy, warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci, malowanie twarzy, zajęcia twórcze "Pasje Dziecięce", liczne konkursy z nagrodami, sycący poczęstunek.

Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, organizowany przez nas Festyn będzie okazją do wspólnego rodzinnego świętowania.

Konferencja popularnonaukowa: „Od: ona i on; do: mama i tata. Porozmawiajmy o nas.” 19.05.2012

Prezydent Miasta Gdańska oraz Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży dnia 19.05.2012 (sobota) zapraszają na konferencję popularnonaukową „Od: ona i on; do: mama i tata. Porozmawiajmy o nas.”
Konferencja odbędzie się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter, ul. Lęborska 3b w godz. 10:00-15:00. Organizatorzy zapraszają na wywiady oraz warsztaty dla rodziców. Udział w Konferencji jest nieodpłatny dla mieszkańców Gdańska, liczba miejsc jest ograniczona. Istnieje możliwość pozostawienia dzieci pod opieką w Przedszkolu Kota Edwarda.

Konferencja skierowana jest do par i małżeństw, które posiadają lub planują dzieci. Kiedy rodzi się dziecko, zmieniają się relacje pomiędzy małżonkami. Nie są oni już jedynie kochającą się parą, teraz wciąż się kochają ale troszczyć się muszą dodatkowo o potomstwo.
I właśnie tej przemianie w parę rodzicielską chcemy się przyjrzeć podczas majowej konferencji. Zaprosiliśmy znanego psychoterapeutę rodzinnego prof. dr hab. n. med. Bogdana de Barbaro, z którym o zmianach, kłopotach i pomocy psychologicznej rozmawiać będzie dziennikarka Hanna Kordalska-Rosiek. Następnie zapraszamy na rozmowę prof. de Barbaro z małżeństwem aktorów Beatą Buczek - Żarnecką i Mariuszem Żarneckim, podczas której, jak przez uchylone drzwi do gabinetu terapeuty, będzie można posłuchać konsultacji psychologicznej nt. kryzysów w związku, ich rozwiązywania, radości i wspólnych trudności.

Po krótkiej przerwie na kawę, będzie można wziąć udział w jednym z trzech warsztatów:
- „Kochanie, jaki posag  wnosisz do naszego związku? - O świadomych i nieświadomych przekazach rodzinnych.” Warsztat poprowadzą mgr Lena Kozakowska oraz mgr Aleksandra Bachórz. W czasie warsztatu terapeutki chcą stworzyć przestrzeń na refleksję  nad tym, jak doświadczenia z rodzin pochodzenia wpływają na aktualne związki/relacje partnerskie.

- „Dlaczego dzieci rodzą się bez instrukcji obsługi? – Warsztat dotyczący wczesnego rozwoju dziecka.”
Warsztat poprowadzą mgr Anna Franzl oraz mgr Ilona Sidło. W czasie warsztatu będzie można się przyjrzeć jak przebiegają procesy psychiczne u małych dzieci i w jaki sposób wczesne przeżycia przypominają się ludziom w okresie dojrzewania.

- „Niezbędnik wędrowca, czyli wyprawa przez fazy życia rodziny i kryzysy z tym związane.”
Warsztat poprowadzą mgr Magdalena Stępka oraz mgr Dorota Kiciak. W czasie warsztatu terapeutki poprowadzą uczestników przez przełomowe momenty w życiu rodziny i pomogą w poszukiwaniu sposobów radzenia sobie tak, aby były one szansą na rozwój wszystkich członków systemu rodzinnego i nie blokowały przejścia do kolejnej fazy życia rodziny.

Organizatorzy przewidzieli również możliwość pozostawienia dzieci pod opieka w Przedszkolu Kota Edwarda. Warsztaty dla dzieci będzie prowadziło Wydawnictwo EneDueRabe, pracownicy GOPP oraz Przedszkola.