A+A++

Kampanie

Kampania Stop FAS, 2016 r.

Informujemy, że Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży przystąpił do realizacji Kampanii Stop FAS, 2016 r. i obejrzyj Spot "Ciąża - zero alkoholu".

Kampania Społeczna DOM

- promująca pomyślne rodzicielstwo organizowana przez Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży

Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży od 2011 r. organizuje corocznie kampanię odnoszącą się do problematyki życia rodzinnego, wychowywania dzieci, i rozwoju osobistego.

Celem kampanii jest:

 1. dostarczenie wiedzy z zakresu psychologii dziecka, rodziny i związku,
 2. rozwijanie umiejętności wychowawczych rodziców,
 3. wspieranie pary rodzicielskie w rozwoju związku,
 4. propagowanie pomocy psychologicznej w sytuacji doświadczania trudności w rodzinie,
 5. wymiana doświadczeń specjalistów zajmujących się udzielaniem pomocy dziecku i rodzinie.

W ramach Kampanii odbywają się następujące wydarzenia:

 1. Konferencja dla Rodziców
 2. Festyn rodzinny z okazji Dnia Ojca
 3. Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu: „Teoria i praktyka terapeutyczna”

Więcej informacji o wcześniejszych wydarzeniach na stronie www.raclawicka.gda.pl .

Kampania DOM 2016

W br. tematyka Kampanii będzie odnosiła się do psychoseksualnych aspektów życia człowieka. Pragniemy zająć się zarówno psychoseksualnością dzieci – prześledzić, jak przebiega rozwój seksualny, wskazać co zagraża i co sprzyja prawidłowemu rozwojowi, jak również podjąć temat seksualności w parze.

 • 25.06.2016 r. Festyn Rodzinny z okazji Dnia Ojca - zaproszenie do wspólnego spędzenia czasu rodziców z dziećmi, ze szczególnym podkreśleniem roli Ojca w życiu dziecka i rodziny, Teatr Leśny.
 • 08.10.2016 r. - Konferencja dla Rodziców
 • 02-03.12.2016 r. - Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Teoria i praktyka terapeutyczna” na Uniwersytecie Gdańskim.

Kampania DOM 2015

Kampania Społeczna DOM – Dziecko, Ojciec, Matka- promująca pomyślne rodzicielstwo prowadzona przez Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży.

Celem tegorocznej Kampanii jest zwrócenie uwagi na jakość relacji w rodzinie i pokazanie ich znaczenia dla dziecka i rodziców.

Chcemy odnieść się do podstawowych wartości rodziny, jakimi są stałość i ciągłość relacji z najbliższymi osobami oraz ich wpływu na dobrostan rodziców i ich dzieci. Pragniemy wspólnie zastanowić się, dlaczego w dzisiejszych czasach tak trudno jest utrzymać stały związek dwojgu ludziom, którzy stali się rodzicami? Chcemy rozmawiać o tym, że kryzys czy konflikt w parze jest naturalnym stanem i nie musi prowadzić do wojny, więcej - może umożliwiać rozwój związku. Będziemy poszukiwać odpowiedzi, na pytania dotyczące najistotniejszych kwestii w bliskich relacjach - w jaki sposób pielęgnować relacje w rodzinie w obliczu pojawiających się trudności oraz jak można sobie radzić z kryzysami w związku i czym one są dla dziecka? Dlaczego dziecku niezbędna jest więź z obydwojgiem rodziców i do czego potrzebuje obcowania z wzajemną relacją rodziców? Co dalej z rodziną, w której dochodzi do rozwodu? Czy można rozstać się, nie niszcząc wszystkiego? To tylko niektóre zagadnienia, które będą w obszarze naszej uwagi podczas tegorocznej odsłony Kampanii. W 2015 roku zaplanowaliśmy trzy główne wydarzenia: 1. Nowoczesną Konferencję dla Rodziców pt.: „Kłócą się mama i tata – co na to reszta ich świata?”, która odbędzie się 16.05.2015 r. w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym. Do uczestnictwa zapraszamy rodziców, mieszkańców Gdańska chcących posłuchać uznanych specjalistów zajmujących się pracą z rodzinami i porozmawiać z nimi na tematy związane z problematyką relacji rodzinnych. Rodzice biorący udział w Konferencji mogą przyjść wraz z dziećmi, dla których zostaną przygotowane atrakcyjne zajęcia warsztatowe.

2. Festyn Rodzinny z okazji Dnia Ojca w Teatrze Leśnym w Gdańsku w dniu 20 czerwca 2015 r. To doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i poświęcenia sobie wzajemnie uwagi. W plenerze Teatru Leśnego zaplanowano liczne atrakcje dla dzieci i ich rodziców: wspólne zabawy, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, ciekawe warsztatach i pokazy. Najmłodsi będą mogli spotkać się z Tatą Strażakiem, Tatą Policjantem, Tatą Aktorem i innymi. Gwarantujemy świetną zabawę i dużo śmiechu, a tatusiowie będą mogli otrzymać koszulkę z zaszczytnym logo i napisem „Być Ojcem”.

3. Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu: Teoria i praktyka terapeutyczna pt.: „RÓŻNICE (NIE) DO POGODZENIA? O KRYZYSIE W ZWIĄZKU.” Konferencja odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 4-5 grudnia 2015 r. i będzie skierowana do grona specjalistów pracujących na rzecz rodziny. Wraz z zaproszonymi autorytetami będziemy poddawać refleksji i dzielić się doświadczeniem na temat wspierania rodziny, którą dosięgnął kryzys. Obecne procesy zachodzące w obszarze życia społecznego i rodzinnego stawiają wyzwanie nie tylko dla rodziców ale również dla specjalistów: psychologów, pedagogów, psychiatrów, pracowników socjalnych, kuratorów itp. Skutki indywidualne i społeczne tego, co dzieje się w rodzinie są dalekosiężne i nie zawsze możliwe do przewidzenia, zatem wymaga to szczególnego namysłu i troski ze strony osób, które mają stanowić wsparcie rodziców i dzieci. Spróbujemy również odnieść się do powszechnego zjawiska rozwodów wśród polskich rodzin i związanych z tym problemów okołorozwodowych w rodzinie. Dobry, czy zły rozwód - od czego to zależy? Rozwód - komu i kiedy może pomóc, a komu i kiedy może zaszkodzić?

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży.

Zapraszamy również do śledzenia profilu GOPP na Facebooku: